Haber

Kılıçdaroğlu CHP’de çatlak: Diktatör olacağını tahmin edemezdik

2002 seçimleri öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu partisine kaydeden CHP eski Genel Sekreteri Mehmet Sevigen, Sabah’a konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun daha önce hem DSP hem de DYP ile görüşerek siyasete girmeye çalıştığını belirten Sevigen, şunları kaydetti: “Kemal Bey, SSK’dan emekli olduktan sonra siyasete girmeyi çok istedi. DSP’ye gitti, Rahşan Hanım Kemal Bey’i kabul etmedi. DYP’ye gitti o da olmadı. Deniz Baykal, ‘Mehmet Sevigen bakar’ diyerek beni yönlendirdi. Bu işlerden sonra’. Bana geldiler, partiye kayıt olduk. Diktatör olacağını bilmiyorduk. Öyle bir havası yoktu. Sessiz, sakin, korkak bir adamdı.”ifadelerini kullandı.

“PARTİ YÖNETİMİNE ALMAKLA HATA YAPTIK”

Kılıçdaroğlu’nu o dönemde partide değerli misyonlara getirerek en büyük hatayı yaptıklarını vurgulayan Sevigen, şöyle konuştu: “Kemal Bey maalesef öyle bir insan. Onda vefa göremiyorsunuz. Bizim o dönemdeki en büyük hatamız onu parti yönetimine sokmak oldu”konuştu

“İKİ PARTİYE DE ZARARLIDIR”

Sevigen, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir an önce başkanlık görevinden ayrılması gerektiği görüşünü savunuyor. “Kendisine, ailesine ve partisine zarar veriyor. Bu inadın, bu ısrarın amacı nedir, anlayamıyorum. Bir şey olmuyorsa olmuyor. Ancak yine milletvekili seçilecek gibi görünüyor. Şu anki delege yapısıyla başkana. Partim adına gerçekten çok üzgünüm” dedi.söz konusu.

mesudiyehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu