Ekonomi

Hong Kong, kripto ETF’lerine izin verip vermemeyi değerlendiriyor

Hong Kong, Asya-Pasifik dijital varlık merkezi oluşturma çabalarını hızlandırmanın bir parçası olarak doğrudan kriptoya yatırım yapan borsada işlem gören fonlara izin verip vermemeyi düşünüyor.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komitesi İcra Konseyi Lideri Julia Leung, düzenleyicilerin endişelerinin karşılanması koşuluyla perakende yatırımcıların bu tür spot ETF’lere erişimini değerlendirdiğini söyledi.

Leung, “Verimliliği ve müşteri deneyimini artıran yenilikçi teknolojiyi kullanan teklifleri memnuniyetle karşılıyoruz. Yeni riskler ele alındığı sürece bunu denemekten mutluluk duyuyoruz. Yaklaşımımız, varlıktan bağımsız olarak tutarlıdır.”söz konusu.

Hem Hong Kong hem de ABD şu anda vadeli işlemlere dayalı kripto ETF’lere izin veriyor ancak alımlar, fon sektörünün genel büyüklüğüyle karşılaştırıldığında mütevazı kalıyor. Hong Kong şu anda Samsung Bitcoin Vadeli İşlemleriAktif, CSOP BitcoinVadeli İşlemler ve CSOP eter Vadeli ETF’leri listeler. Toplam varlıkları yaklaşık 65 milyon dolar.

Forex Haber Merkezi

doganyol-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu