İş

Hatay’da 404 prefabrik iş yeri hak sahiplerine teslim edildi

Hatay Valiliği ve AFAD iş birliğiyle inşaatı tamamlanan 404 prefabrik işyerinin yararlanıcıları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda belirlendi.

Yüzyılın felaketiyle yerle bir olan Hatay’da Cumhuriyetin 100. yılında buruk bir sevinç yaşanıyor. Depremin yaralarının sarıldığı harabe şehirde, Hatay Valiliği ve AFAD işbirliğiyle Antakya ilçesinin Haraparası mevkiinde 404 prefabrik işyeri inşa edildi. Cumhuriyet Bayramı’nda hak sahipleri belirlenen ve anahtarları teslim edilen işyerlerinin bulunduğu çarşıya ‘Türkiye Asır Alışveriş Merkezi’ adı verildi. Toplam 16 bin 900 metrekare alan üzerine kurulan ve 24 metrekarelik 404 işyerinin yer aldığı çarşı, düzenlenen programla açıldı.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, bölgenin yeniden ayağa kalkması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Şehrimiz 6 Şubat’ta büyük bir felakete maruz kaldı. Biz bu felakete maruz kalmamıza rağmen Sayın Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız ve tüm Ülkemiz dahil devletimizin yetkililerinin bir an önce normale dönmesi gerekiyor.” Bugün Haraparası bölgesindeyiz. Burası Antakya ticaretinin kalbi diyebileceğimiz bir lokasyon. Depremde burası da ağır hasar gördü. Bu hasarın izlerini hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak için önce buradaki enkazı kaldırdık, sonra buraya getirdik. “404 adet prefabrik dükkân planladık. Bugün çok şükür bu iş yerlerinin anahtarlarını burada çalışan vatandaşlarımıza teslim ettik. Öte yandan hak sahipliğine ilişkin kuralları da belirledik, dört dükkânımızın hak sahiplerini belirledik. yüz dört dükkan” dedi.

Kentin toparlanması için ticaretin önemli olduğunu dile getiren Vali Masatlı, “Bir kentin en değerli unsurlarından biri ticarettir. Eğer orada ticareti hakim kılamazsanız orada hayatı sürdüremezsiniz. Bu bakımdan biz de biz bu doğrultuda hareket ediyoruz. Özellikle tüccarlarımızı, işletme sahiplerimizi, üretenleri, yani emeğiyle çalışanlarımızı istiyoruz.” Elleriyle çalışan vatandaşlarımıza böyle bir imkanı sunmaya çalıştık. Depremin tüm yönlerini ve yönlerini değerlendirerek oluşturduğumuz bir projedir. Bu projenin hayata geçmesinde ilk günden itibaren emeği geçen Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza, bakanlarımıza ve herkese teşekkür ediyorum. “Sahip olarak belirlediğimiz ve anahtarlarını teslim ettiğimiz vatandaşlarımıza buradan bol ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi. -HATAY

haberturhal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu